Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Szlifierki Festool

Szlifierki Festool cechują się bardzo szerokim i uniwersalnym zastosowaniem. Odnajdą się one w większości prac szlifierskich. W ich wyposażeniu znaleźć można specjalny, elastyczny talerz szlifierski, dzięki czemu urządzenie to może obrabiać powierzchnie zarówno wypukłe, jak i wklęsłe. W przypadku powierzchni całkowicie płaskich obróbka zajmuje bardzo mało czasu, niż jak miałoby to miejsce podczas używania szlifierki oscylacyjnej. Dzieje się tak dlatego, że stopa szlifierki mimośrodowej jest w stanie wykonywać nie tylko ruchy oscylacyjne, ale również ruchy obrotowe. Warto także zaznaczyć, że po zmianie tarczy, urządzenie mimośrodowe może też pełnić funkcję polerki, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne.

Różne rodzaje szlifierek Festool

Na rynku spotkać można wiele różnych rodzajów szlifierek Festool. Jedną z nich jest model linearny, który daje możliwość ekonomicznego zastąpienia pracy ręcznej we wręgach i na profilach, m.in. dzięki ruchowi linearnemu. Zapewnia ona lekką i łatwą pracę każdemu użytkownikowi, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej zakup. Szerokie spektrum zastosowań dzięki najróżniejszym stopom szlifierskim i materiałom ściernym to kolejny powód, dla których warto ją mieć. Urządzenie to gwarantuje szybką i prostą wymianę stóp szlifierskich bez konieczności użycia narzędzi, a długa eksploatacja jest możliwa dzięki odpornej na zużycie konstrukcji. Warto również wspomnieć o marce, jaką jest Festool, która istnieje na rynku od wielu lat. Cieszy się ona wieloma pozytywnymi rekomendacjami, głównie za sprawą oferowania swoim klientom trwałych produktów najwyższej jakości, które wyróżniają się niezawodnością oraz komfortem użytkowania.

Szlifierki pneumatyczne Festool

Natomiast szlifierki pneumatyczne to praktyczne urządzenia cieszące się wieloma pozytywnymi rekomendacjami. Na rynku nabyć można pneumatyczne szlifierki oraz szlifierki elektryczne. Modele pneumatyczne, przez wzgląd na swój mniejszy rozmiar oraz niewielką masę, uważane są za rozwiązanie gwarantujące o wiele wyższy komfort użytkowania oraz większe bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Jednakże elektryczne szlifierki kątowe także mają swoje zalety, a jedną z nich jest powszechność występowania gniazd zasilania za pomocą prądu zmiennego. To właśnie między innymi dlatego urządzenia te są tak bardzo popularne przede wszystkim w przydomowych garażach oraz niewielkich warsztatach. Jednakże w przemyśle, dzięki lepszej wydajności oraz większemu bezpieczeństwu, polecane są szlifierki pneumatyczne.

Sposób działania szlifierki pneumatycznej Festool jest niezwykle prosty. Po uruchomieniu urządzenia przełącznikiem, do urządzenia zaczyna dostawać się sprężone powietrze. Następnie medium zaczyna przelatywać przez filtr, by ostatecznie wylądować w zaworze, który sterowany jest przy użyciu specjalnego przełącznika. Pneumatyczna szlifierka posiada skrzydełkowy regulator prędkości obrotowej, którego działania opiera się na zasadzie siły odśrodkowej. Prędkość ta regulowana jest przy użyciu wkrętu, który napina sprężynę oddziałującą na dławik. Zwiększenie odśrodkowej siły sprawia, że dławik zaczyna się przymykać, co powoduje niwelowanie natężenia przepływu sprężonego powietrza dostającego się do silnika.

Szlifierki oscylacyjne

Innym rodzajem szlifierek są szlifierki oscylacyjne. To idealne urządzenia dedykowane między innymi pracom szlifierskim na płaskich i równych powierzchniach. Są one przeznaczone szczególnie do szybkiej oraz prowadzonej z odpowiednim wyczuciem obróbki powierzchni drewnianych. Kształt stopy, jakim jest prostokąt, daje możliwość dotarcia oraz wyszlifowania również narożników. Szlifierka ta doskonale odnajdzie się w przypadku szlifowania drzwi, blatów kuchennych, jak i mebli o prostym wykończeniu. Warto również wiedzieć, że im większa stopa szlifierki, tym mniej czasu będziemy musieli spędzić na szlifowaniu wybranej powierzchni. Należy jednak pamiętać, że czasami jej wielkość może być przeszkodą w nieco bardziej precyzyjnym szlifowaniu powierzchni o niewielkich gabarytach.

Nie bez znaczenia jest także ilość oscylacji w szlifierkach oscylacyjnych Festool. Wartość ta jest zazwyczaj wyrażana w liczbie oscylacji na minutę i wpływa ona na jakość procesu szlifowania. Najczęściej spotykane zakresy oscylacji to te mieszczące się między 19000 a 27000 oscylacjami na minutę. Część modeli została wyposażona w funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają ustawienia prędkości oscylacji, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne.

Szlifierki typu delta

Szlifierki Festool typu delta zostały wyposażone w specjalne, szlifujące podstawki i można je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie do tej pory możliwe było wyłącznie szlifowanie ręczne. Płyta szlifierska w kształcie trójkąta bez problemu poradzi sobie z obróbką narożników, a dzięki płaskiej, bądź też owalnej ściernicy, można bez większego problemu szlifować również i wąskie szczeliny lub też okrągłe powierzchnie. Szlifierka ta bazuje na takiej samej metodzie działania, jak ma to miejsce w przypadku wyżej już wspomnianych szlifierek oscylacyjnych. Szlifierki typu delta doskonale odnajdą się w przypadku szlifowania elementów metalowych oraz drewnianych o różnorodnych kształtach. To właśnie z ich wykorzystaniem tworzy się meble z ornamentami, płoty, czy też metalowe krzesła.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup szlifierek Fastool?

Istnieje wiele powodów, dla których szlifierki tej marki cieszą się tak dużą liczbą pozytywnych rekomendacji. Jednym z nich jest szeroki wybór urządzeń, dzięki czemu każda osoba poszukująca tego typu sprzętu z pewnością znajdzie coś dla siebie. Do ich produkcji wykorzystano wyłącznie materiały najwyższej jakości, dzięki czemu szlifierki te zachwycają swoją solidnością i niezawodnością pracy nawet najbardziej wymagające osoby. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjna ich cena, dzięki czemu na ich zakup może pozwolić sobie wielu klientów. Wszystko to sprawia, że szlifierki pochodzące od producenta, jakim jest Festool, od lat cieszą się bardzo dużą popularnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet