Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 
Opcje przeglądania

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe

Wkrętarka udarowa Festool to elektryczne urządzenie mechaniczne, którego zadaniem jest wkręcanie oraz wykręcanie wkrętów, śrub i nie tylko. Dzięki swoim wymiennym końcówkom ze specjalnym chwytem, narzędzie to bez większego problemu można dopasować do wielu różnych zakończeń wkrętów. Co równie ważne, po wymianie narzędzia, może być również używane w sposób doraźny, przykładowo przy pracach stolarskich do rozwiercania, nawiercania i nie tylko. Współcześnie wyróżnia się wkrętarki akumulatorowe (przenośne, które zasilane są za pomocą akumulatorów), jak również stacjonarne (zasilane z sieci pneumatycznej lub sieci elektrycznej o ograniczonej przenośności). Współcześnie wiele wiertarek udarowych ma możliwość regulowania zarówno kierunku obrotu, prędkości, jak i momentu wysprzęglania, co oznacza, że mogą być one wykorzystywane także w pracy, jako urządzenie do wykręcania i wkręcania, a po wyposażeniu w uchwyt - do mocowania różnego rodzaju narzędzi z chwytem cylindrycznym.

Wkrętarki udarowe Festool to urządzenia specjalistyczne, które najczęściej spotkać można w pracach warsztatowych oraz na budowach. Jednakże dziś, coraz częściej, na ich zakup decydują się także majsterkowicze oraz domowi użytkownicy. Wkrętarki służą przede wszystkim do wkręcania, jak i wykręcania wkrętów, nakrętek oraz śrub. Te, które mają końcówkę wrzeciona w formie sześciokątnego przekroju, nadają się do pracy znormalizowanymi bitami. Natomiast w tych, w których zakończenie ma kształt kwadratu o wielkości połowy cala, wykorzystuje się znormalizowane nasadki. Warto również wiedzieć, że na tego typu końcówkę można założyć adaptery ⅜ jak i ¼ calowe. Takie rozwiązanie pozwoli Państwu na przystosowanie narzędzia do pracy ze śrubami oraz wkrętami, mającymi sześciokątne łby, jak również do pracy z wkrętami o różnych nacięciach krzyżowych, czy też gwiazdkowych.

Gdzie sprawdzą się wkrętarki udarowe Festool?

Wkrętarki udarowe to doskonałe narzędzie, które odnajdzie się przede wszystkim tam, gdzie nie ma elektrycznego gniazdka. Z pewnością spodoba się także osobom, dla których praca z kablem jest męcząca i niewygodne. Wkrętarka udarowa pozwoli Państwu na pracę w wielu różnych pozycjach, jak i nietypowych miejscach. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku są także wkrętarki kątowe posiadające obrotową głowicę, która daje możliwość wykonywania pracy nawet w trudno dostępnych miejscach. Warto również wiedzieć, że jednym z najmocniejszych rodzajów tego typu urządzeń jest wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, posiadająca udar, która daje możliwość wiercenia nawet w betonie.

Dostępne w naszej ofercie wiertarki udarowe Festool to urządzenia niewielkich rozmiarów, które wyposażone zostały w wysokiej jakości akumulator. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim podczas wkręcania, jak i wykręcania śrub, lecz nie tylko. Urządzenia te dają również możliwość wiercenia, najczęściej w dość miękkich materiałach, takich jak drewno, materiały drewnopochodne, tworzywa sztuczne, czy też metal. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu urządzeń.

Różne rodzaje wiertarko-wkrętarek udarowych

Poza standardowymi wkrętarkami udarowymi Festool, istnieje możliwość zakupu modeli, które zostały dodatkowo wyposażone w funkcję udaru mechanicznego. Funkcja ta daje możliwość wiercenia nawet w najtwardszych materiałach, takich jak beton lekki, czy też cegła. Część firm oferuje także wiertarko-wkrętarki, których akumulator pasuje również do kilku innych narzędzi, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne. Istnieje więc możliwość nabycia urządzeń z akumulatorem, a następnie dokupienia do nich sprężarki, czy też latarki, ale już bez akumulatorów w komplecie.

Niektórzy producenci oferują także wkrętarki udarowe z dwoma wymiennymi uchwytami. Jeden z nich dopasowany jest do wiercenia, drugi zaś do wkręcania. W znacznym stopniu ułatwiają one pracę, w szczególności, gdy na przemian wiercimy otwory, a następnie wkręcamy w nie wkręty. Warto również wiedzieć, że część wiertarko-wkrętarek została wyposażona w praktyczny wskaźnik pojemności akumulatora. Daje on możliwość kontroli energii, dzięki czemu otrzymujemy pewność, że akumulator nie wyczerpie się niespodziewanie, w najmniej odpowiednim momencie. Wiertarko-wkrętaki mogą mieć także wbudowaną poziomicę, która w znaczny sposób ułatwia ustawianie wiertła, bądź też wkrętu, idealnie pod kątem 90 stopni do powierzchni danego materiału.

Moment obrotowy wiertarek udarowych Festool

Warto wiedzieć, czym jest moment obrotowy i o czym on decyduje. Zasada nie jest skomplikowana. Im moment obrotowy jest większy, tym większymi śrubami, wkrętami oraz nakrętkami będziemy mogli pracować. Parametr ten jest szczególnie ważny dla profesjonalistów, jednakże również i amatorom majsterkowania zaleca się nabywanie narzędzi nieco bardziej uniwersalnych. W sytuacji, w której planujemy pracę głównie z cieńszymi wkrętami, wówczas zbyt duża prędkość obrotowa może spowodować uszkodzenia w danym materiale, jak również przebicie przez niego łba wkrętu. Niektóre modele wkrętarek mają funkcję regulacji stopnia momentu załączania się udaru, co jest bardzo wygodne.

Różne opcje wiertarkach udarowych Festool

Dwie najbardziej istotne cechy urządzenia, jakim jest wiertarka udarowa Festool to przede wszystkim silnik bezszczotkowy, jak i funkcja udaru. Taki silnik cechuje się wieloma zaletami: jego moc oraz okres użytkowania są duże, a samo urządzenie można nabyć w niewielkich rozmiarach. Nie bez znaczenia jest także funkcja udaru, która daje możliwość wiercenia w nieco twardszych materiałach, jakimi są mury, czy też beton. W niektórych modelach, przed uchwytem szczękowym, znaleźć można regulator, dzięki któremu będziemy mogli przełączać między funkcją udaru, wkręcania oraz wiercenia. W niektórych trybach wkręcania można także użyć praktycznej regulacji momentu obrotowego oraz wybrać jedno z wielu ustawień.

Niektóre modele wkrętarek udarowych zostały wyposażone w oświetlenie LED, które w znacznym stopniu ułatwia wykonywanie pracy. Lampka ta oświetla powierzchnię roboczą i może włączać i wyłączać się razem z przełącznikiem. Nie bez znaczenia się także ogumowane uchwyty. Część uchwytów wkrętarek udarowych została pokryta specjalnymi, niewielkimi wypustkami, które sprawiają, że urządzenie to bardzo wygodnie się trzyma. Zdarza się także, że powierzchnia znajdująca się na bokach wkrętarek również została pokryta gumą, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko, że ześlizgną się one w momencie położenia ich na nierównym podłożu. Co więcej, takie rozwiązanie skutecznie zapobiega niszczeniu powierzchni.

Zastosowanie wkrętarek udarowych Festool

Wkrętarki udarowe Festool to niewielkich rozmiarów narzędzie, które doskonale nadaje się przede wszystkim do wkręcania oraz wykręcania śrub. Jednak warto podkreślić, że ich funkcjonalność nie ogranicza się wyłącznie do wykonywania tych właśnie czynności. Oznacza to, że wiertarko-wkrętarki mogą skutecznie zastępować także wiertarki sieciowe. Wyróżniają się one funkcjonalnością, niezawodnością oraz solidnością wykonania, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Poniżej przedstawiamy najlepsze modele cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami.

Wkrętarki udarowe Festool - w co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Posiadacze wkrętarek udarowych Festool powinni zaopatrzyć się przede wszystkim w bity, czyli, innymi słowy, końcówki do wkręcania śrub oraz wkrętów. Dobrym pomysłem jest zakup całego zestawu, ponieważ jest to bardziej opłacalne. Poza tym, z pewnością przyda się Państwu standardowy zestaw wierteł oraz dobra ładowarka. Bardzo często jest ona sprzedawana wraz z wiertarko-wkrętarką w komplecie. Część firm sprzedaje również tego typu urządzenia wraz z walizką, dodatkową rękojeścią oraz jednym, lub też dwoma bitami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet