Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Brzeszczoty do wyrzynarek Festool

Sprzęt, jakim jest wyrzynarka służy do obrabiania metalu, drewna, tworzyw sztucznych, płytek, czy też innych materiałów. Aby jednak mogła ona spełniać swoje zadania, niezwykle istotną rzeczą jest wybór brzeszczotów do wyrzynarek od których tak naprawdę zależy praca całego sprzętu. Brzeszczoty napędzane są mocą silnika. Im lepszy produkt, tym wyższa jakość cięcia. Tak ważne jest więc, abyśmy zwrócili uwagę na to, jaki produkt kupujemy. Wśród dostępnych na rynku bardzo dużą popularnością cieszą się brzeszczoty do wyrzynarek Festool, które cechuje jakość, solidność i przede wszystkim praktyczność przy profesjonalnej obróbce każdego typu materiału.

Czym różnią się między sobą brzeszczoty do wyrzynarek?

Każdy z produktów różni się między sobą między innymi budową, jak również i samym materiałem, z jakiego został wykonany. W zależności więc od materiału, charakteryzują się one większą lub mniejszą wydajnością. W kwestii budowy należy zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. Najważniejszymi z nich są:
- geometria zębów Zęby możemy podzielić na falowane do cięcia na wprost, ostrzone do cięcia precyzyjnego, rozwarte do szybkiego cięcia i rozwarto-ostrzone do cięcia zgrubnego.
- odstęp między zębami Im odstęp między zębami jest mniejszy, tym więcej mamy zębów, które pracują, a to z kolei przejawia się na płynność pracy, szybkość i efektywność. Jeśli mamy brzeszczoty skierowane do metalu, odstęp wynosi 1,2 mm, a do drewna 4 mm.
- grubość brzeszczotu Grubość ma istotne znaczenie przy precyzji cięcia po łukach. Im bardziej cienki, tym lepiej można ciąć po łuku mając duże możliwości manewru. Im grubszy, tym wykorzystywany bardziej do cięcia prostego. szerokość brzeszczotu Wąskie brzeszczoty do wyrzynarek stosuje się do cięcia po łukach, a szerokie przy cięciu na wprost. Dokonując zakupu należy także wziąć pod uwagę typ uchwytu. I tak zakupić możemy brzeszczot do wyrzynarki typu U, typu T i 2T. Pierwszy jest uniwersalny i najczęściej kupowany, drugi ma jeden nosek, a trzeci dwa noski.

Z jakiego materiału wykonane są brzeszczoty do wyrzynarek?

Na rynku dostępnych jest wiele brzeszczotów wykonanych z różnych tworzyw. Od nich zależy przede wszystkim trwałość danego produktu i możliwość wykorzystywania go przy cięciu konkretnych rzeczy. Inny brzeszczot wykorzystamy do drewna, a zupełnie inny do metalu. Wśród dostępnych materiałów, z którego tworzone są brzeszczoty do wyrzynarek wyróżnia się między innymi takie, wykonane z:
- HCS - wykonane ze stali węglowej, do cięcia drewna i tworzyw drewnopodobnych. Są tanie i stosunkowo mało trwałe.
- CV - wykonane ze stali chromowo-wanadowej, mającej lepsze właściwości, niż swój poprzednik.
- HSS - wykonane ze stali szybkotnącej, wysokostopowej. Są mocne i doskonale sprawdzają się przy cięciu metalu.
- HM - wykonane z węglików spiekanych i bimetalu. Stosowane do cięcia płytek ceramicznych, stali nierdzewnej i cegły.
- BiM - łączą pasek typu HSS i HCS. Są bardzo mocne i elastyczne, doskonale radzą sobie w cięciu każdego materiału - HM/TC - wykonane z węglików spiekanych. Stosuje się je przede wszystkim do cięcia szkła i innych, twardych materiałów.

Wybór odpowiednich brzeszczotów do konkretnych prac z wyrzynarką

Jeżeli chcemy zakupić brzeszczoty do wyrzynarek Festool, wówczas możemy zdecydować się na konkretne ich typy w zależności od tego, do jakiego rodzaju cięcia mają być one przeznaczone. Wybrać można oczywiście uniwersalne, ale również i takie, które skierowane są typowo do określonych zadań. Brzeszczoty do cięcia bezodpryskowego, precyzyjnego, bimetalicznego, czy też krzywoliniowego. W wachlarzu produktów znaleźć można także brzeszczoty Festool do paneli, do drewna, czy do aluminium lub metalu. Wśród tych najmocniejszych dostępne są do cięcia betonu, czy takie specjalistyczne, na przykład do cegły i ceramiki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet