Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
7 812,71 zł 6 999,99 zł
szt.
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
1 307,98 zł
szt.
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
2 550,00 zł 2 189,00 zł
szt.
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Młotowiertarki akumulatorowe Festool, Milwaukee

Młotowiertarka akumulatorowa Festool to nic innego, jak wersja młotowiertarki, która posiada zasilanie akumulatorowe. Narzędzia te wyróżniają się przede wszystkim akumulatorami o bardzo dużej mocy oraz dużą pojemnością baterii, a wszystko to przez wzgląd na charakter pracy. Młotowiertarki akumulatorowe odnajdą się wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba wywiercenia otworu, a nie ma zasilania sieciowego. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla mobilnych monterów, lecz nie tylko.

Młotowiertarka akumulatorowa i jej zastosowanie

Młotowiertarki akumulatorowe Festool służą przede wszystkim do wiercenia otworów w twardym betonie, lecz nadadzą się także podczas skuwania starych okładzin ściennych, czy też posadzek. Urządzenia pochodzące od producenta, jakim jest Festool, wyróżniają się na tle innych swoją niezawodnością oraz solidnością wykonania, a wszystko to za sprawą materiałów najwyższej jakości, które użyte zostały do ich produkcji. To właśnie między innymi dlatego coraz więcej osób, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, decyduje się na ich zakup.

Młotowiertarka jest sprzętem przeznaczonym do wiercenia otworów o dużej średnicy w twardych materiałach, takich jak beton. To właśnie przy jej użyciu można także wykuwać otwory oraz różnego rodzaju bruzdy w stropach i ścianach. Doskonale odnajdzie się ona także przy skuwaniu posadzek oraz starych okładzin ściennych. Młotowiertarki akumulatorowe w wielu przypadkach zasilane są z sieci, jednakże współcześnie nabyć można i takie modele, które prąd czerpać będą z akumulatora. Decydując się na zakup tego typu urządzenia warto zdecydować się na ten, posiadający akumulator o dużej pojemności.

Warto więc pamiętać, że akumulatory jonowo-litowe znajdujące się w młotowiertarkach Festool działają długo jednak mogą rozładowywać się nagle. Spadek mocy daje się wyczuć w sytuacji, w której akumulator jest prawie całkowicie rozładowany. Natomiast akumulatory niklowo-kadmowe rozładowują się stopniowo, co jest o wiele bardziej praktyczne. Obecnie w sprzedaży znaleźć można młotowiertarki tańsze (posiadające udar mechaniczny), jak i te nieco droższe (posiadające udar elektropneumatyczny). Te drugie bez problemu powinny poradzić sobie nawet z najtwardszym żelbetem.

Parametry młotowiertarek akumulatorowych Festool

Decydując się na zakup młotowiertarki należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj udaru. Młotowiertarki w wielu przypadkach mają udar pneumatyczny, który cechuje się nieco większą siłą, niż ma to miejsce w przypadku udaru mechanicznego. Część z nich może mieć także udar pobijakowy, który jest modyfikacją udaru mechanicznego, jednakże jest on słabszy od pneumatycznego. Nie bez znaczenia jest także możliwość kucia w materiale, ponieważ każda młotowiertarka daje możliwość wiercenia, jednakże nie każda nadaje się do tworzenia otworów. Kucie w materiale jest możliwe dzięki funkcji udaru bez obrotów.

Poszukując młotowiertarki, która będzie w 100% dopasowana do naszych potrzeb, należy zwrócić uwagę również na maksymalną średnicę wiercenia. Informuje ona o tym, jak dużych wierteł będziemy mogli użyć oraz jakiej średnicy otwory wykonamy. Równie istotny jest moment obrotowy, który podawany jest w niutonometrach [Nm]. Im wartość jest wyższa tym lepiej, ponieważ w przypadku wysokiego momentu obrotowego, wiertło będzie pokonywać większe opory, a co za tym idzie - otrzymamy możliwość wiercenia w twardszych materiałach.

Inne opcje młotowiertarek akumulatorowych Festool

Obecnie, w wielu sklepach znaleźć można młotowiertarki akumulatorowe Festool, które posiadają wbudowany wskaźnik zużycia szczotek oraz przeciążenia silnika. W sytuacji, w której szczotki ulegną zużyciu, a silnik jest przeciążony, urządzenie należy wyłączyć. W sprzedaży dostępne są także młoty elektryczne, których przeznaczeniem jest kucie. Podobnie, jak wiertarki mogą mieć niewielką poziomicę ułatwiającą ustawienie wiertła prostopadle do danego materiału, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne.

Do młotowiertarek Festool wykorzystuje się najczęściej wiertła typu SDS, choć najpopularniejsze są wiertła systemu SDS-Plus. Na ich trzpieniu wyżłobiono charakterystyczne cztery rowki, które dają gwarancję stabilnego zamocowania w uchwycie urządzenia. Istnieje również system SDS-Max z wiertłami o nieco większej średnicy, która nie powinna przekraczać 18 milimetrów. Ich trzpienie mają aż 6 rowków. Poza wiertłami przydatne mogą okazać się także dłuta i szpiciaki przeznaczone do wykuwania otworów oraz rozkruszania różnego rodzaju materiałów. Są one dedykowane między innymi systemom SDS-Plus, jak również SDS-Max.

Młotowiertarka akumulatorowa Festool - w jaki sposób prawidłowo ją używać?

W przypadku wiercenia z udarem należy unikać dociskania młotowiertarki, jak ma to miejsce w przypadku wiercenia, ponieważ możemy ją w ten sposób uszkodzić. Udar pneumatyczny jest w stanie sam wytwarzać siłę niezbędną do przebicia się przez twardy materiały. Nie należy również zmieniać trybu pracy, czy też kierunku obrotów, w sytuacji, w której silnik młotowiertarki jest włączony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet