Producenci
 • Grzechotki

  Grzechotki

 • Wietarki

  Wiertarki

 • Narzędzia Festool

  Narzędzia Festool

Produkt dnia
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 
Opcje przeglądania

Wybierz interesujące Cię filtry, aby precyzyjnie wyświetlić to czego szukasz.

Wysyłka w
Cena
 • od
  do

Każdy remont, budowa, czy też naprawa elementów z drewna czy metalu wymaga niezastąpionego w tego typu pracy papieru ściernego. To właśnie papier ścierny pozwala osiągnąć doskonałą gładkość szlifowanego materiału. Z czego wyprodukowany jest papier ścierny? Wykonany jest z kartonu, bawełnianej tkaniny lub syntetycznej włókniny. Do materiału tego przyczepione są ziarna ścierne z naturalnych materiałów, takich jak szmergiel lub korund. Ziarna mogą występować również w postaci syntetycznej, jak elektrokorund czy karborund.

Papier ścierny do elektronarzędzi

Szlifierki oscylacyjne mają stopę, która porusza się w przód i tył. Papier ścierny przyczepia się do niej za pomocą rzepu. Wówczas należy kupić papier, który ma od spodu welur lub włókninę. W przypadku, gdy elektronarzędzie posiada funkcję odsysania pyłu, papier ścierny mocowany do urządzenia powinien mieć dziury w odpowiednich miejscach. Najczęściej taki papier kupuje się u producenta szlifierki, bądź też szuka kompatybilnego z konkretnym urządzeniem. W naszym sklepie internetowym znajdują się papiery ścierne, które pasują do różnych typów urządzeń. Ponieważ nasz sklep współpracuje z wieloma znanymi i cenionymi producentami najlepszych marek, zakup papieru ściernego z odpowiednimi otworami, w wymaganych rozmiarach czy kształcie, nie stanowi żadnego problemu.

Jaki papier do drewna, a jaki do metalu?

Główną miarą przy wyborze papieru ściernego do drewna czy papieru ściernego do metalu jest jego ziarnistość. Określa się ją również jako granulację papieru. W przypadku drewna wartość ziarnistości oscyluje między P równym 24 a 400, podczas gdy powierzchnie lakierowane wymagają ziarnistości P 40-1200. Papier ścierny do metalu, podczas wykonywania prac blacharsko-lakierniczych, ma ziarnistość od P 80 do P 5000 lub P 800-1500. W naszym sklepie internetowym znajduje się duży wybór pod względem odmiennych granulacji papierów ściernych do drewna. Te znakomite produkty wytrzymują dłużej i wolniej się ścierają, co zawdzięczają znakomitemu wykonaniu z najlepszych materiałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet