Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
7 812,71 zł 6 999,99 zł
szt.
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
1 307,98 zł
szt.
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
2 550,00 zł 2 189,00 zł
szt.
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Polerki

Jednym z etapów podczas procesu renowacji m.in. lakieru samochodowego jest polerowanie. Użycie odpowiednich urządzeń, takich jak polerka Festool, padów polerskich, jak również past, pozwoli na usunięcie większości wad lakierniczych. Wykorzystywane współcześnie maszyny polerskie dzieli się na dwie podstawowe grupy. Analogicznie, jak ma to miejsce w przypadku szlifierek, są to grupy mimośrodowe oraz rotacyjne. Warto pamiętać, że polerowanie wymaga bardzo dużego wyczucia, doświadczenia oraz precyzji, by efekt końcowy wykonywanej pracy był satysfakcjonujący.

Festool Filc PF-STF-D125x6-H/5 Festool Filc PF-STF-D125x6-H/5
Producent: FESTOOL
Cena: 124,77 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D125x6-W/5 Festool Filc PF-STF-D125x6-W/5
Producent: FESTOOL
Cena: 124,77 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D150x6-H/1 Festool Filc PF-STF-D150x6-H/1
Producent: FESTOOL
Cena: 40,34 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D150x6-H/5 Festool Filc PF-STF-D150x6-H/5
Producent: FESTOOL
Cena: 156,75 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D150x6-W/1 Festool Filc PF-STF-D150x6-W/1
Producent: FESTOOL
Cena: 40,34 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D150x6-W/5 Festool Filc PF-STF-D150x6-W/5
Producent: FESTOOL
Cena: 156,75 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D180x6-H/5 Festool Filc PF-STF-D180x6-H/5
Producent: FESTOOL
Cena: 278,87 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D180x6-W/5 Festool Filc PF-STF-D180x6-W/5
Producent: FESTOOL
Cena: 278,87 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D80x6-H/5 Festool Filc PF-STF-D80x6-H/5
Producent: FESTOOL
Cena: 94,46 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Filc PF-STF-D80x6-W/5 Festool Filc PF-STF-D80x6-W/5
Producent: FESTOOL
Cena: 94,46 zł
szt.
zobacz więcej

Polerka Festool mimośrodowa

Mówiąc o polerkach Festool nie sposób nie wspomnieć o ich ruchu rotacyjnym, dzięki któremu można bez problemu przeprowadzić wszelkie czynności wynikające z procesu obróbki lakieru. Ruch rotacyjny cechuje się nieco większą agresywnością niż, jak miałoby to miejsce w przypadku wykorzystywania urządzenia mimośrodowego. Niewłaściwa eksploatacja narzędzia może przyczynić się do powstawania tak zwanych “hologramów”. W zależności od średnicy, jakie mają polerskie pady, stosuje się polerki mające różne prędkości obrotowe. Im większa jest średnica, tym prędkość obrotowa danej maszyny powinna być niższa.

Mimośrodowe modele polerek Festool są doskonałymi specjalistami, w sytuacji, w której wykańczamy, bądź też mamy do czynienia z miękkimi lakierami. urządzenia tej właśnie konstrukcji dają gwarancję wysoce efektywnej pracy. Są one także mniej agresywne, a co za tym idzie - bezpieczniejsze dla użytkowników nieco mniej zaawansowanych. Obecnie na rynku nabyć można dwa rodzaje polerek mimośrodowych - z wymuszoną rotacją oraz klasyczną. Szlifierka z wymuszoną rotacją, podczas swojej pracy wykonuje dodatkowe ruchy mimośrodowe, dzięki czemu osiąga wyższą efektywność szlifowania. Jest ona przeznaczona do twardszych lakierów, jak również usuwania dużych rys. Warto jednak zaznaczyć, że ten model wymaga od użytkownika większych umiejętności, niż jak ma to miejsce w przypadku opcji klasycznej.

Różne rodzaje polerek Festool

Polerowanie maszynowe przy użyciu polerki jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie pełnej blasku oraz całkowicie nieskazitelnej powłoki lakierniczej. W przeciwieństwie do polerowania ręcznego wykorzystywanie polerki maszynowej w znacznym stopniu usprawnia tę wymagającą dużej cierpliwości oraz nakładu czasowego pracę. Jest ona w stanie nadać dużej głębi lakierowi oraz zniwelować nieestetyczne ryski. Do najpopularniejszych urządzeń tego typu zaliczyć można z pewnością polerkę obrotową, która jest bardzo chętnie wykorzystywana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych dealerów. Używa w poprawny sposób potrafi zdziałać cuda.

Polerka obrotowa a polerka orbitalna

Polerka obrotowa Festool doskonale poradzi sobie przede wszystkim z korekcją lakieru, pozostawiając go wyjątkowo błyszczącym oraz przejrzystym. Do pracy z nią bez problemu można używać padów wełnianych, bądź też gąbczastych. Zasada działania tego urządzenia jest niezwykle prosta. Pad obraca się po stałej orbicie, dzięki czemu ścierne cząsteczki pasty są rozprowadzane w sposób równomierny po polerowanej powierzchni. Wszystko to powoduje, że ten rodzaj polerki może być bez problemu używany zarówno z pastami delikatnymi, jak i pastami mocno ściernymi.

Drugim typem polerek Festool są polerki orbitalne. Opierają one swoje działanie na ruchach pada po orbitach, które mają kształt elipsy. Jest to urządzenie na które bardzo chętnie decydują się niedoświadczeni użytkownicy, lecz nie tylko. Dzieje się tak, poniewaz ten typ urządzenia jest nieco bardziej bezpieczny w użyciu. Warto jednak podkreślić, że nie daje ona aż tak wyjątkowego wykończenia, jak miałoby to miejsce w przypadku pracy z polerką obrotową. Bez zarzutu spełnia przypisane jej funkcje, jednakże to maszyna obrotowa będzie lepiej wydobywać wyjątkowy blask, szczególnie w lakierach o intensywnych barwach oraz lakierach miękkich. Warto również wiedzieć, że w tym przypadku wykorzystywanie padów wełnianych nie jest wskazane.

Na jaką polerkę Festool się zdecydować?

Wybór polerki uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji danego użytkownika. Model obrotowy z pewnością sprawdzi się w przypadku doświadczonych osób oraz w sytuacji, w której to lakier wymaga dużej korekty, a nam zależy na klarownym i przepełnionym blaskiem wykończeniu. Urządzenie to należy jednak wykorzystywać we właściwy sposób, ponieważ zaniechanie tego elementu w pracy może spowodować wiele szkód. Zakup polerki orbitalnej będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą właśnie dziedziną i nie czują się jeszcze do końca pewnie.

Decydując się na zakup polerki Festool warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
-wygodną ergonomię
-funkcję elektronicznej kontroli prędkości, która jest w stanie utrzymywać niezmienną prędkość niezależnie od nacisku
-regulację prędkości obrotów w zakresie min. 1100 rpm - 2000 rpm, co pozwala na dostosowanie prędkości do oczekiwanych przez użytkownika efektów końcowych
-inne funkcje powinny być dopasowywane do indywidualnych potrzeb nabywcy. Istotne jest to, by z zakupioną polerką pracowało nam się komfortowo i przyjemnie. Dlatego też przed zakupem dobrym pomysłem może okazać się przetestowanie kilku różnych urządzeń, a następnie wybranie najlepszej z nich

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu polerki Festool?

Polerki Festool są cenione także dlatego, że korzyść z nich mogą odczuć również te osoby, które do tej pory nie miał okazji wykonywać procesów polerowania. Polerki te wybaczają bowiem wiele błędów, a ich użytkowanie nie jest skomplikowane. Decydując się na zakup tego typu urządzenia należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc, która decyduje przede wszystkim o szybkości procesu polerowania. Urządzenia cechujące się niedużą mocą nie będą w stanie pracować bez przerwy przez długi czas, a sama ich efektywność również pozostawia wiele do życzenia. Dobrym pomysłem może okazać się zakup polerki, które moc wynosi minimum 1000 W.

Mówiąc o polerkach nie sposób nie wspomnieć o samym ich rodzaju. Obecnie na rynku nabyć można dwa typy polerek, a pierwszym z nich jest polerka rotacyjna. Charakteryzuje się ona wykonywaniem ruchu kolistego wokół własnej osi, przez co wymaga dość dużej wprawy. Jeżeli jednak użytkownik opanuje prace urządzenia, wówczas będzie on w stanie pozbyć się nawet poważnych defektów, jak również przywrócić blask powłoce lakierowanej. W przypadku osób początkujących zalecany jest zakup polerek mimośrodowych, znanych również pod pojęciem polerek orbitalnych. Wykonują one ruchy po elipsie, przez co wytwarzają o wiele mniejsze ilości ciepła.

Prędkość obrotowa, waga oraz dodatki do polerek Festool

W polerkach Festool równie ważna jest prędkość obrotowa. Im szybciej obracać się będzie element roboczy, tym krótszy będzie proces polerowania. Wysokiej jakości urządzenia mogą rozpędzać się nawet do 3000 obrotów na jedną tylko minutę. Oczywiście warto nabywać modele, które dysponują w pełni sprawnym mechanizmem regulacji prędkości obrotowej. W przypadku wykonywania niektórych zadań niezbędna jest bowiem mniejsza liczba obrotów (mowa tu przede wszystkim o pracach wykończeniowych). Część polerek korzysta także z elektronicznej kontroli obrotów, która jest w stanie przez cały czas utrzymywać prędkość na wybranym poziomie.

Nie bez znaczenia jest także waga polerek. Dobrym pomysłem jest dostosowanie jej do typu wykonywanych prac. Wielogodzinne polerowanie ciężkim urządzeniem może okazać się niezwykle męczące, dlatego też jest to parametr, którego nie należy lekceważyć. Na uwadze warto mieć także różnego rodzaju dodatki. Mowa tu przede wszystkim o kluczach sześciokątnych, dodatkowych tarczach, papierze ściernym, nakładkach polerskich, czy też długiej rączce ułatwiającej wykonywanie pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet