Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
7 812,71 zł 6 999,99 zł
szt.
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
1 307,98 zł
szt.
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
2 550,00 zł 2 189,00 zł
szt.
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Szlifierki pneumatyczne

Szlifierki pneumatyczne Festool to praktyczne urządzenia cieszące się wieloma pozytywnymi rekomendacjami. Na rynku nabyć można pneumatyczne szlifierki oraz szlifierki elektryczne. Modele pneumatyczne, przez wzgląd na swój mniejszy rozmiar oraz niewielką masę, uważane są za rozwiązanie gwarantujące o wiele wyższy komfort użytkowania oraz większe bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Jednakże elektryczne szlifierki kątowe także mają swoje zalety, a jedną z nich jest powszechność występowania gniazd zasilania za pomocą prądu zmiennego. To właśnie między innymi dlatego urządzenia te są tak bardzo popularne przede wszystkim w przydomowych garażach oraz niewielkich warsztatach. Jednakże w przemyśle, dzięki lepszej wydajności oraz większemu bezpieczeństwu, polecane są szlifierki pneumatyczne.

Festool Adapter AD-IAS/D 36 Festool Adapter AD-IAS/D 36
Producent: FESTOOL
Cena: 226,02 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Adapter IAS 3-FA Festool Adapter IAS 3-FA
Producent: FESTOOL
Cena: 128,22 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Przekładka IP-STF-D77/6 Festool Przekładka IP-STF-D77/6
Producent: FESTOOL
Cena: 79,70 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Przyłącze IAS IAS 3-SD Festool Przyłącze IAS IAS 3-SD
Producent: FESTOOL
Cena: 316,55 zł
szt.
zobacz więcej

Gdzie wykorzystywać szlifierki pneumatyczne Festool?

Sposób działania szlifierki Festool jest niezwykle prosty. Po uruchomieniu urządzenia przełącznikiem, do urządzenia zaczyna dostawać się sprężone powietrze. Następnie medium zaczyna przelatywać przez filtr, by ostatecznie wylądować w zaworze, który sterowany jest przy użyciu specjalnego przełącznika. Pneumatyczna szlifierka posiada skrzydełkowy regulator prędkości obrotowej, którego działania opiera się na zasadzie siły odśrodkowej. Prędkość ta regulowana jest przy użyciu wkrętu, który napina sprężynę oddziałującą na dławik. Zwiększenie odśrodkowej siły sprawia, że dławik zaczyna się przymykać, co powoduje niwelowanie natężenia przepływu sprężonego powietrza dostającego się do silnika.

Zarówno elektryczne, jak i pneumatyczne szlifierki Festool są współcześnie jednymi z najchętniej wykorzystywanych urządzeń przez wiele osób. Stosowane bywają nie tylko w nowoczesnych oraz dużych zakładach produkcyjnych, ale i w niewielkich pracowniach, czy też warsztatach. Szlifierka ta jest niezwykle praktycznym i przydatnym przyrządem, który odnajdzie się na każdym placu budowy. Można jej używać również w przypadku wykonywania prac stolarskich oraz kamieniarskich. Na jej zakup decydują się także osoby indywidualne, które zajmują się przeprowadzaniem różnego rodzaju napraw, czy też remontów.

Obecnie, na rynku znaleźć można wiele rodzajów szlifierek Festool. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że różnią się one od siebie w niewielkim stopniu, jednakże w praktyce, znaczna część z nich tworzona jest z myślą o określonej grupie nabywców i to właśnie dla nich konkretne narzędzia okazują się być najbardziej odpowiednie. Szlifierki dzieli się przede wszystkim pod kątem zasilania (akumulatorowe, sprężonym powietrzem), rodzaju wykonywanej pracy (przemysł, dom lub też warsztat), jak i pod kątem średnicy tarczy (100, 115, 125, 180 milimetrów).

Co jeszcze warto wiedzieć o szlifierkach pneumatycznych Festool?

Elektryczne szlifierki kątowe umożliwiają zazwyczaj pracę zarówno tarczami do cięcia, tarczami szlifierskimi jak i szczotkami. Niektórzy producenci szlifierek pneumatycznych wykorzystują takie rozwiązanie z zastrzeżeniem do zastosowania hobbystycznego, nieprofesjonalnego. W większości przemysłowe szlifierki kątowe dają możliwość wyłącznie szlifowania i posiadają specjalne zabezpieczenie przed zamontowaniem innego narzędzia niż szlifierska tarcza. Powodem takiego właśnie podejścia jest przede wszystkim szybka degradacja kół zębatych, która ma miejsce podczas nierównomiernej pracy, jak i zakleszczenia tarczy w trakcie przecinania.

Posiadacze szlifierki Festool powinni pamiętać także o odpowiedniej konserwacji urządzenia. Nieprawidłowa konserwacja sprzętu może spowodować jego uszkodzenia. Dlatego też, decydując się na różnego rodzaju prace konserwatorskie, należy każdorazowo, ściśle stosować się do zaleceń pochodzących od producenta. Prace, które wykraczają swoim zakresem poza standardowe działania konserwatorskie warto zlecać profesjonalnym punktom serwisowym. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu szlifierki. Trwałe zapylenie elementów znajdujących się w jej wnętrzu może mieć niekorzystny wpływ na jej żywotność. W przypadku szlifierek pneumatycznych, nie należy zaniedbywać smarowania przekładni zębatej. Równie istotna jest konserwacja napędu w sytuacji, w której narzędzie nie jest użytkowane. Wszystko to pozwoli cieszyć się Państwu bezawaryjną oraz niezawodną pracą szlifierki.

Bezpieczeństwo użytkowania szlifierki pneumatycznej Festool

Wszystkie osoby używające w pracy szlifierki Festool powinny zaopatrzyć się w odpowiednią odzież ochronną. Niezwykle istotne jest posiadanie odpowiednich okularów zabezpieczających, które będą zgodne z normą ISO ANSI Z87.1. Jest to niezwykle istotne, ponieważ niewielki odłamki materiału, tworzące się podczas pracy szlifierki, mogą doprowadzić do mechanicznego oraz trwałego uszkodzenia wzroku. Warto zadbać także o to, by każda praca z wykorzystaniem szlifierki miała miejsce w przystosowanych do tego pomieszczeniach. Co więcej, należy zwrócić uwagę na fakt, iż szlifierki pneumatyczne mogą wytwarzać dość duży hałas oraz znaczące ilości pyłu. Oznacza to, że osoby posługujące się tego typu urządzeniem powinny nosić specjalne maseczki ochronne, jak również zatyczki do uszu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet