Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
1 307,98 zł
szt.
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
2 550,00 zł 2 465,00 zł
szt.
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Do prac związanych z obróbką oraz docinaniem materiałów drewnianych potrzebne są odpowiednie urządzenia, które pozwolą część prac wykonać za pracownika. Metody obróbki ręcznej drewna są coraz rzadziej stosowane. Dzieje się tak ze względu na to, iż praca tego typu wymaga siły, a nie gwarantuje wcale, że zamierzony efekt będzie odpowiedni. Praca z użyciem pilarki jest znacznie prostsza, lżejsza i dokładniejsza. W tym celu należy dobrać odpowiednią tarczę. Szeroki wachlarz tego asortymentu znajduje się w naszym sklepie internetowym twojenarzedzia24.pl.

Wybór tarczy do drewna

Podczas wyboru odpowiedniej tarczy do drewna należy kierować się kilkoma naczelnymi parametrami. Najważniejszym jest liczba zębów w tarczy, znajdujących się na ostrzach. Stanowią one decydujący element świadczący o precyzji i prędkości cięcia, dobierany względem tego, jaki materiał ma być cięty. Jeżeli zębów jest mało, tarcza nadaje się do cięcia drewna miękkiego, a podczas cięcia powstają duże wióry. Większa liczba zębów przeznaczona jest do cięcia drewna twardego. Tarcze te, to tzw. piły do cięcia poprzecznego drewna. Ogólnie przyjmuje się, że piły do cięcia wzdłużnego drewna posiadają od 12 do 24 zębów, w przypadku tarcz do cięcia poprzecznego, kątowego oraz skośnego powinno ich być ponad 30, a czasami nawet 90. Poza tym, w wyborze odpowiedniej piły do cięcia wzdłużnego, czy też poprzecznego drewna, duże znaczenie ma budowa zębów oraz materiał, z jakiego wykonana jest tarcza. Zęby płaskie i trapezowe świetnie sprawdzą się podczas cięcia drewna twardego oraz płyt wiórowych. Zęby wygięte naprzemiennie w lewo i w prawo będą dedykowane cięciu drewna miękkiego.

Kupujemy tarczę do cięcia drewna

Drewno twarde wymaga co najmniej 30 zębów. W tym przypadku ważny jest również kąt natarcia, który powinien oscylować w granicach 15 stopni. Zęby płaskie, z ostrzami pokrytymi tytanem, będą idealne, szczególnie do cięcia drewna dębowego. W przypadku cięcia drewna miękkiego ilość zębów, jaka będzie potrzebna, to maksymalnie 20. Kąt natarcia może zostać zmniejszony. Pomocny okaże się natomiast zakup tarczy o niskim poziomie wibracji i hałasu, który również ułatwi pracę podczas cięcia tego typu drewna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet