Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Tarcze pilarskie

W dzisiejszych czasach bardzo trudno wyobrazić sobie wykonywanie wielu poważnych prac stolarskich przy użyciu wyłącznie ręcznych narzędzi. Tarcze pilarskie pochodzące od producenta, jakim jest Festool, tną dokładnie, czysto oraz bardzo szybko. Jednakże, tak jak ma to miejsce w przypadku pił ręcznych, tak i w tym przypadku należy dobrać odpowiednią tarczę do zaplanowanego działania. Poniżej prezentujemy Państwu niezawodne tarcze pilarskie cieszące się wieloma pozytywnymi rekomendacjami. Wszystkie z nich wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, które mają bezpośrednie przełożenie na solidność oraz bezawaryjność tego typu urządzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zaawansowane technologie tarcz pilarskich Festool

W wielu specjalistycznych sklepach, jak i marketach budowlanych, bez problemu znaleźć można szeroki wybór pilarek tarczowych. Mowa tu zarówno o modelach stołowych, ręcznych, jak i ukosowych, dzięki czemu jest w czym wybierać. Oferta wykorzystywanych w nich tarcz pilarskich jest równie bogata. W praktyce oznacza to, że można wybierać spośród tarcz przeznaczonych do cięcia na różnego rodzaju materiałach w różnych warunkach. Przykładowo, istnieje możliwość nabycia wszechstronnych tarcz, takich jak tarcze do drewna, do szybkich cięć rozdzielających, do cięć drewna konstrukcyjnego zawierającego gwoździe, czy też tarcze do cięcia metalu oraz stali. Jeżeli optymalnie dobierzemy tarczę do wykonywanego przez nas zadania, wówczas praca stanie się szybka, łatwa, a efekt końcowy całkowicie zgodny z oczekiwaniami.

Wielu producentów, w tym również marka Festool, nieustannie pracuje nad tworzeniem coraz to nowszych oraz zaawansowanych technologii, które dają możliwość tworzenia tarcz pilarskich najwyższej jakości. tarcze tego typu producentów będą zapewniać państwu bardzo dużą precyzję cięcia, niski poziom hałasu, niski poziom wibracji w trakcie wykonywania pracy, jak również szybkie odprowadzanie wiórów. Do ich produkcji wykorzystywana jest wyłącznie stal najwyższej jakości, która uprzednio poddawana jest dodatkowej obróbce termicznej. Warto również wiedzieć, że część tarcz została wyposażona w specjalne i praktyczne szczeliny dylatacyjne, czyli, innymi słowy, w specjalne nacięcia znajdujące się w korpusie, które w znaczny sposób zmniejszają wibrację oraz redukują hałas, odprowadzając jednocześnie ciepło. To właśnie dzięki tym właśnie szczelinom, tarcza nie przegrzewa się i jest o wiele trwalsza, dzięki czemu, za jej pomocą można wykonać o wiele więcej precyzyjnych cięć.

Tarcze pilarskie, pochodzące od najlepszych producentów, takich jak Festool, obrabiane są przy użyciu nowoczesnego lasera, który daje możliwość uzyskania idealnie płaskiej powierzchni tarczy. Co więcej, powłoka wykonana ze specjalnych stopów, która została naniesiona na powierzchnię tarczy, skutecznie chroni ją przed szkodliwym działaniem korozji. Wszystko to wyraźnie pokazuje, że zakup tarczy pochodzących od producenta Festool, okaże się strzałem w dziesiątkę. Jest to produkt dedykowany najbardziej wymagającym Klientom, którzy poszukują urządzeń niezawodnych, solidnych i funkcjonalnych.

Jakie jest przeznaczenie tarcz pilarskich?

O przeznaczeniu tarcz decyduje przede wszystkim kształt oraz liczba zębów. To właśnie od nich zależy szybkość cięcia oraz precyzja. Tarcze, które wyposażone zostały w niewielką liczbę zębów (nie więcej niż 24) przeznaczone są przede wszystkim do szybkiego cięcia miękkiego drewna. Bez problemu będą wycinać duże wióry, dlatego też sprawdzą się m.in. przy zgrubnych cięciach rozdzielających. Tarcze posiadające dużą liczbę zębów (od 30 do 96) przeznaczone są do powolnego i wysoce precyzyjnego cięcia. Lepiej sprawdzą się one także w przypadku cięcia materiałów twardych, cięciach ukośnych, poprzecznych lub też kątowych. Czasami można nimi przecinać również tworzywa sztuczne z włóknem węglowym, czy też aluminium. Warto więc wiedzieć, że im cieńszy oraz twardszy jest dany materiał, tym w większą liczbę zębów powinna być wyposażona tarcza.

Wielu specjalistów przyjęło, że w przypadku cięcia grubego i miękkiego drewna, w jego przekroju powinny pracować jednocześnie 2 - 4 zęby. W przypadku cięcia nieco twardszych materiałów, w procesie piłowania powinno uczestniczyć mniej więcej 6 zębów tarczy pilarskiej. Ich liczba ma ogromne znaczenie, ponieważ, w sytuacji, gdy jest ona wystarczająca, tarcza pracuje o wiele bardziej stabilnie i nie występują niekorzystne, poprzeczne drgania, których lepiej jest unikać.

Tarcze pilarskie najwyższej jakości

Chcąc nabyć tarczę najwyższej jakości, warto wiedzieć, że te najlepsze zostały wyposażone w zęby z przylutowanymi indukcyjnie ostrzami z węglików spiekanych, które zostały powleczone dodatkową warstwą tytanu. Ostrze tego typu zazwyczaj są minimalnie szersze w porównaniu z grubością samej tarczy. To właśnie dzięki temu tarcza będzie ciąć bardziej płynnie i nie będzie zakleszczać się w przecinanym materiale. Co więcej, zęby z ostrzami z węglików spiekanych mają ten atut, że w przypadku ich stępienia, można bez problemu naostrzyć je ponownie, dzięki czemu dana tarcza może służyć nam przez długi czas.

Decydując się na zakup tarczy należy wziąć również pod uwagę ustawienie oraz sam kształt zębów, ponieważ to właśnie one decydują o precyzji oraz szybkości cięcia oraz o tym, czy daną tarczę można wykorzystywać też do piłowania materiału. Kształt krawędzi, jak i geometria zębów mają też duży wpływ na to, w jaką moc musi zostać wyposażona piła, by mogła ona poradzić sobie z danym zadaniem. Zęby naprzemian skośne przeznaczone są do precyzyjnego i czystego cięcia wzdłużnego, jak i poprzecznego drewna twardego, drewna miękkiego, płyt wiórowych oraz płyt z drewna klejonego. Tarcze z zębami naprzemiennymi, płaskimi i trapezowymi odnajdą się w przypadku cięcia twardego drewna, płyt wiórowych, sklejki, laminowanych płyt wiórowych, pleksi, tworzyw sztucznych, czy też metali niezależnych. W sytuacji ,w której pracujemy z tarczami, która posiada zęby płaskie i trapezowe, możemy cieszyć się mniejszym ryzykiem wyszczerbienia kruchego laminatu.

Co jeszcze warto wiedzieć o tarczach pilarskich Festool?

Precyzja cięcia, szybkość, jak również trwałość tarczy pilarskiej w dużym stopniu zależą przede wszystkim od kąta natarcia, z jakim ząb uderza w przecinany materiał. W sytuacji, w której musimy pociąć przedmioty zawierające w sobie ciała obce (takie jak gwoździe), wówczas dobrym pomysłem będzie wykorzystanie tarczy, której zęby mają duży kąt natarcia. Te zamocowane klinowo o wiele lepiej absorbować będą uderzenia, a przy tym są o wiele bardziej odporne. Specjalne tarcze wykorzystywane podczas skomplikowanych prac budowlanych, zostały wyposażone w zęby o kącie natarcia wynoszącym około 20 stopni. Zbliżony kąt natarcia posiadają również zęby tarcz przeznaczone do zgrubnego, szybkiego cięcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet