Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Ukośnice przesuwne

Ukośnice przesuwne Festool to urządzenia niezastąpione w wielu sytuacjach. Doskonale odnajdą się podczas wykonywania prostych czynności, takich jak przecinanie podłogowych paneli, poprzez bardziej zaawansowane, takie jak tworzenie ram do obrazów, czy też altany. Współcześnie, na rynku nabyć można wiele rodzajów tego typu urządzeń, jednak nie każde z nich zasługuje na Państwa uwagę. Aby mieć pewność nabycia ukośnicy, która będzie służyć w pełni niezawodnie przez wiele lat od momentu jej zakupu, warto wybrać tę pochodzącą od znanych i godnych zaufania producentów. Jednym z nich jest Festool - marka, która od lat cieszy się wieloma pozytywnymi rekomendacjami, a wszystko to za sprawą oferowania swoim klientom niezawodnych produktów najwyższej jakości.

Przeznaczenie ukośnic przesuwnych Festool

Ukośnica Festool to nic innego jak jeden z rodzajów pilarek tarczowych. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznych wrzynarek, która cieszy się coraz większą popularnością. Używając tego typu urządzenie zyskujemy o wiele bardziej precyzyjny efekt. To właśnie między innymi dlatego warto sięgnąć po ukośnicę wtedy, gdy krawędź danego cięcia będzie widoczna. Wówczas otrzymujego gwarancję, że cała wykonana przez nas konstrukcja zachwycać będzie swoim wyglądem oraz estetyką. Ukośnice stosuje się bardzo często w przypadku wykonywania różnych stolarskich prac, takich jak obróbka okien, drzwi jak i profili meblowych. Jeżeli wybierzemy odpowiednie ostrze do cięcia metalu, bez problemu będziemy mogli przyciąć za jej pomocą stalowe tralki, szafy wnękowe, czy też ogrodzeniowe słupki.

Ukośnica przeznaczona jest przede wszystkim do prac stolarskich, w których to wszystkie elementy wykonania są przemyślane oraz solidnie wykonane. Ukośnice dostępne w naszej ofercie są bardzo łatwe w transporcie, a po ich złożeniu zajmują niewiele miejsca, co jest niezwykle istotne w przypadku niedużych powierzchni, takich jak przydomowe warsztaty oraz garaże. Urządzenie to daje możliwość wykonywania cięć na miejscu pracy, przykładowo u klienta, podczas montażu elementów wykonanych z drewna. Dzięki wyraźnie zaznaczonym elementom, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo, posiadacz ukośnicy Festool ma ciągłą kontrolę wzrokową. Samo urządzenie jest niezwykle wydajne oraz komfortowe w użytkowaniu, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jego zakup.

Można śmiało stwierdzić, że ukośnica jest starszą siostrą popularnej niegdyś wrzynarki. Przy użyciu tej ostatniej nie uda nam się jednak w sposób precyzyjny dociąć paneli podłogowych, lub innych elementów, co oznacza, że przydatność wrzynarek kończy się na elementach dochodzących pod ścianę - różnego rodzaju niechciane nierówności zostaną przykryte przez listwę przypodłogową. Zaletą wrzynarek może być natomiast możliwość wycinania wielu kształtów zgodnych z ruchem sterującej nią dłoni, co w przypadku ukośnicy nie jest niestety możliwe. To właśnie dzięki temu można ciąć panele oraz układać je, niezależnie od bliskości ściany.

Co można ciąć przy użyciu ukośnicy Festool?

O ile w przypadku paneli oraz ich prostego montażu, ukośnica nie okaże się niezbędna, tak sytuacja zmieni się, gdy zdecydujemy się na zakup boazerii. Ten właśnie sposób ozdabiania ścian, wciąż cieszy się popularnością wśród wielu osób, dlatego też warto wiedzieć, że z ich obrabianiem doskonale poradzi sobie ukośnica Festool. Warto również wiedzieć, że do cięcia materiałów znajdujących się pod kątem 45 stopni, przydatna może okazać się skrzynka uciosowa, jednakże jej możliwości są dość mocno ograniczone i sprowadzają się do obróbki listwy o niedużej szerokości, jak również deski, która powinna się w niej zmieścić. Co więcej, podczas cięcia w skrzynce może tworzyć się luz, który negatywnie wpłynie na dokładność wykonywanego przecinania.

Ukośnica Festool pozbawiona jest podobnych wad. W przypadku modeli nieco bardziej zaawansowanych, możliwe jest dokładne cięcie pod kątem znajdującym się w zakresie od 0 do 60 stopni, przy jednoczesnym wychyleniu tarczy tnącej w prawo i o 0 - 52 stopni w lewo. Warto również wiedzieć, żę obróbce można poddać także szerokie elementy, a wszystko to za sprawą podwójnej prowadnicy. Wszystko to oznacza, że praca z ukośnicami dostępnymi w ofercie naszego sklepu jest szybka, bardzo wydajna, a przy tym precyzyjna.

Szerokie zastosowanie ukośnic Festool

Ukośnice wykorzystywać można podczas wielu prac. Znajdą one swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie krawędź cięcia będzie widoczna. Przez wzgląd na dokładność przecięcia, efekt wizualny będzie dla Państwa wysoce zadowalający. Z tej właśnie przyczyny ukośnice są bardzo często wykorzystywanym narzędziem podczas prac o zabarwieniu stolarskim. Mowa tu przede wszystkim o stolarce okiennej, czy też stolarce schodów wraz z ich wykończeniem w formie drewnianej balustrady z dopasowanymi tralkami. Warto jednak zaznaczyć, że ciąć można nie tylko elementy drewniane. W zależności od rodzaju ostrza tnącego, istnieje możliwość poddania obróbce metali oraz tworzyw sztucznych.

Ukośnica może być wyposażona w wiele różnych funkcji wspomagających pracę, które zależą od stopnia jej zaawansowania. Aby możliwie jak najbardziej zminimalizować możliwość przypadkowego włączenia ukośnicy, do jej uruchomienia służą zazwyczaj dwa przyciski. Dzięki specjalnym podziałkom kątowym można także w sposób precyzyjny ustawić kąt cięcia, a następnie zablokować go przy użyciu dociskowego pokrętła. Materiał poddawany cięciu jest unieruchamiany przy użyciu imadłowych przycisków. Co równie istotne, niektóre modele zostały wyposażone w stałe punkty ustalające, dzięki którym o wiele szybciej będziemy mogli ustawić odpowiedni kąt nachylenia ostrza. Aby urządzenie to nie przeciążało w żaden sposób sieci elektrycznej poprzez nagły pobór mocy, silnik rozpędza się w sposób stopniowy, natomiast hamulec reaguje błyskawicznie na sygnał związany z końcem pracy.

Ukośnica Festool - na co zwracać uwagę podczas jej kupowania?

Wybierając ukośnicę Festool warto zapoznać się z parametrami tego urządzenia, takimi jak m.in.: -ostrze - to właśnie od tego parametru zależy to, jaki materiał będziemy w stanie ciąć. Współcześnie można wybierać pomiędzy ostrzami uniwersalnymi, jak i specjalistycznymi, przeznaczonymi do konkretnego materiału. W drugim przypadku otrzymujemy gwarancję, że ostrze nie straci w krótkim czasie swoich właściwości. Decydując się na zakup nowego ostrza warto także upewnić się, że posiada ono identyczną szerokość tarczy, jak i średnicę otworu. Należy też zwrócić uwagę na liczbę zębów - im jest ich mniej, tym w krótszym czasie będziemy w stanie przeciąć dany element. Jednakżę w tym przypadku możemy uzyskać krawędź, która będzie poszarpana i nierówna, dlatego chcąc otrzymać gładki efekt, należy wybrać nóż posiadający dużą liczbę głów.

-prędkość obrotowa - parametr ten powinien być dobrany przede wszystkim pod kątem materiału, który będziemy obrabiać. Im jest on twardszy, tym większej prędkości będziemy potrzebować. Dlatego też już zawczasu warto dobrze przemyśleć, czy będziemy zajmować się cięciem wyłącznie cienkiego aluminium, czy też może twardego drewna, takiego jak dąb oraz buk -posuw ukośnicy przesuwnej - istnieje możliwość wyboru między dwoma typami pił ukośnic - z posuwem oraz bez niego. Funkcja ta może okazać się niezwykle przydatna szczególnie wtedy, gdy planujemy cięcie długich elementów. Rozwiązanie to gwarantuje o wiele większą stabilność urządzenia, jak również uzyskanie precyzyjnego efektu w trakcie obróbki -kąt cięcia - czyli, innymi słowy, kąt pod jakim nasze urządzenie będzie przecinać wybrany materiał. W wielu przypadkach może być on regulowany od 45 do 90 stopni -rodzaj silnika - na rynku nabyć można podstawowe urządzenia mające silnik szczotkowy lub też bezszczotkowy. Te drugie są nieco bardziej trwałe oraz bardziej wydajne, ponieważ nie wymagają od posiadacza wymiany szczotek

Zapraszamy do zakupu ukośnic przesuwnych Festool

Wszystkie osoby zainteresowane nabyciem profesjonalnych i solidnych ukośnic przesuwnych, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Festool. W naszym asortymencie znaleźć można narzędzia dedykowane najbardziej wymagającym Klientom. Cieszą się one wieloma pozytywnymi rekomendacjami, głównie ze względu na ich wytrzymałość oraz komfort pracy. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi ukośnicami pozostajemy do Państwa dyspozycji i bardzo chętnie odpowiemy na każde z nich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet