Kategorie:
Produkty
Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
7 812,71 zł 6 999,99 zł
szt.
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
1 307,98 zł
szt.
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
2 550,00 zł 2 189,00 zł
szt.
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Wiercenie i wkręcanie

Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Festool są bardzo często wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istotnym elementem prac jest niczym nieskrępowana swoboda ruchów w trakcie majsterkowania, wykańczania wnętrz, jak również podczas okazjonalnych, domowych użyć. Wkrętarki Festool doskonale sprawdzą się przede wszystkim podczas wykręcania lub też wkręcania śrub. Dają one również możliwość wiercenia otworów w miękkich materiałach, takich jak m.in.: tworzywa sztuczne, drewno, materiały drewnopodobne, jak również w metalu (choć w tym przypadku wiele zależy od mocy akumulatora). Niektóre modele cechujące się większą mocą, dają także możliwość wiercenia otworówu w betonie, przy jednoczesnym wykorzystywaniu udaru.

 Młotowiertarka M18 CHX-0X  Milwaukee Młotowiertarka M18 CHX-0X Milwaukee
Producent: MILWAUKEE
Cena: 1 741,58 zł
szt.
zobacz więcej
M18 CH-502C Młotowiertarka Milwaukee M18 CH-502C Młotowiertarka Milwaukee
Producent: MILWAUKEE
Cena: 2 737,39 zł
szt.
zobacz więcej
Młotowiertarka M18 CHX-0 Milwaukee Młotowiertarka M18 CHX-0 Milwaukee
Producent: MILWAUKEE
Cena: 1 633,34 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Adapter AD-1/2 FF Festool Adapter AD-1/2 FF
Producent: FESTOOL
Cena: 293,13 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Adapter AD-3/8" FF Festool Adapter AD-3/8" FF
Producent: FESTOOL
Cena: 254,66 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Adapter TI-FX Festool Adapter TI-FX
Producent: FESTOOL
Cena: 212,15 zł
szt.
zobacz więcej

W jakich pracach sprawdzą się wkrętarki i wiertarki Festool?

Wiertarki oraz wkrętarki Festool cieszą się rosnącą popularnością głównie przez fakt coraz to lepszych akumulatorów, krótszego czasu ładowania, dużej mocy oraz wysokiej prędkości obrotowej wrzeciona. To właśnie z tych powodów coraz więcej majsterkowiczów chce mieć je w swoim warsztacie. Nie bez znaczenia jest cena wkrętarek Festool, która nie jest zawyżona, dzięki czemu na jej zakup może pozwolić sobie coraz więcej osób. Jest to produkt trwały, solidny oraz wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Czasy się zmieniają, co oznacza, że dzięki popularyzacji nowych rozwiązań, istnieje możliwość wyboru spośród wielu różnych modeli wkrętarek. Różnią się one przede wszystkim technicznymi parametrami, dzięki którym możemy dopasować urządzenie do swoich własnych, indywidualnych potrzeb, a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Nazwa wkrętarki podpowiada najczęstsze jej zastosowanie, jednakże warto zwrócić uwagę, że większość z nich została wyposażona w specjalną blokadę sprzęgła w pozycji “wiercenie”, dzięki czemu otrzymujemy możliwość wiercenia w drewnie, metalu, jak i niektórych materiałach ceramicznych.

Wkrętarko-wiertarki można wykorzystywać także do szlifowania, bądź też czyszczenia powierzchni metalowych lub drewnianych za pomocą niedużych, drucianych szczotek, czy też kamieni szlifierskich. Lista zastosowań takich urządzeń znacząco się wówczas wydłuża. Warto również wiedzieć, że w przypadku twardego betonu użycie nawet najlepszej wiertarki może okazać się niewystarczającego. Dlatego też wybrane modele zostały wyposażone w specjalną funkcję udaru, co daje możliwość wiercenia w słabszym betonie, kamieniu, czy też cegle. W materiałach budowlanych wykorzystywanych współcześnie w budownictwie jednorodzinnym, takich jak gazobeton lub pustak poryzowany, można wiercić otwory przy użyciu zwykłej wkrętarki bez udaru. Wystarczy wówczas zastosować odpowiednio dobrane wiertło.

Przydatne akcesoria do wkrętarek Festool

Mówiąc o wiertarko-wkrętarkach Festool warto wspomnieć o dodatkowych akcesoriach, które dają możliwość pełnego wykorzystywania ich możliwości. Mowa tu przede wszystkim o bitach, czyli końcówkach do wkręcania śrub oraz wkrętów. Te najprostsze mają końcówkę, która pasować będzie do trzpienia śruby z jednej strony. Dostępne są także bity dwustronne lub też namagnesowane. Są one niezwykle przydatnym udogodnieniem, ponieważ trzymają przykręcaną śrubę. Nie bez znaczenia są także wiertła. Komplet wierteł dopasowanych średnicą do mocy danego urządzenia z przeznaczeniem do konkretnego materiału, to produkt, który warto mieć. Wszystkie wiertarko-wkrętarki mają podane w parametrach maksymalne średnice wiercenia w wybranych materiałach.

Posiadając wiertarko-wkrętarkę warto zainteresować się także ładowarką. I choć jest dodawana ona w komplecie, to w sytuacji, w której przewidujemy intensywne użytkowanie urządzenia, można pomyśleć o ładowarce dającej możliwość szybkiego ładowania. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie typy akumulatorów dają możliwość ładowania w tego typu urządzeniach. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup dodatkowego akumulatora, ponieważ czas nawet tych najbardziej pojemnych, ma swój kres. Dobrze jest więc mieć w pobliżu drugi, naładowany. Wówczas mamy możliwość wymiany akumulatora oraz kontynuowania wykonywanej pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet