Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 
Opcje przeglądania

Wyposażenie do wyrzynarek

Wyrzynarki tym różnią się od popularnych pilarek elektrycznych, że bez problemu można nimi wykonywać również cięcia krzywoliniowe oraz wycinać otwory o dużej średnicy. Za pomocą wyrzynarek można ciąć zarówno tworzywo sztuczne, metal, jak i drewno, a wąski brzeszczot wykonujący ruchy posuwiste jest w stanie wykonywać precyzyjne cięcia krzywoliniowe. Aby jednak urządzenie to funkcjonowało w pełni sprawnie oraz niezawodnie, warto już zawczasu zaopatrzyć się w praktyczne wyposażenie do wyrzynarek Festool. Mogą Państwo nabyć je za pośrednictwem niniejszej strony internetowej. Oferujemy wyposażenie w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu na ich zakup może pozwolić sobie niemalże każda osoba zainteresowana.

Festool Stopka LAS-HGW-PS 420 Festool Stopka LAS-HGW-PS 420
Producent: FESTOOL
Cena: 67,99 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Stopka LAS-PS 420 Festool Stopka LAS-PS 420
Producent: FESTOOL
Cena: 45,46 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Stopka LAS-Soft-PS 420 Festool Stopka LAS-Soft-PS 420
Producent: FESTOOL
Cena: 45,46 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Stopka LAS-St-PS 420 Festool Stopka LAS-St-PS 420
Producent: FESTOOL
Cena: 67,99 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Stopka LAS-STF-PS 420 Festool Stopka LAS-STF-PS 420
Producent: FESTOOL
Cena: 67,99 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Stół kątowy WT-PS 420 Festool Stół kątowy WT-PS 420
Producent: FESTOOL
Cena: 514,44 zł
szt.
zobacz więcej

Wyposażenie do wyrzynarek Festool - podstawowe zasady cięcia

Dlaczego warto zdecydować się na zakup wyposażenia do wyrzynarek? Powodów jest wiele, jednakże na samym wstępie warto wiedzieć, że wyrzynarka jest urządzeniem bardzo praktycznym i przydatnym w wielu sytuacjach. To właśnie za jej pomocą możemy ciąć różnego rodzaju materiały. Wyrzynarka daje także możliwość uzyskania całkowicie prostej linii przecięcia, jak również linii o nieregularnym kształcie zygzaka lub łuku. Można ją wykorzystywać również do wycinania prostokątnych, okrągłych, jak i nieregularnych otworów, dlatego też wyrzynarka powinna znaleźć się w warsztacie każdego majsterkowicza.

Decydując się na zakup wyposażenia do wyrzynarek, warto poznać podstawowe zasady cięcia tego właśnie urządzenia. Podczas cięcia, płoza wyrzynarki powinna być dociśnięta równomiernie do materiału, który jest krojony. Nie można dopuścić, by podczas wykonywania pracy wpadła w turbulencje, ponieważ sytuacja ta mogłaby spowodować złamanie się brzeszczotu. Co równie istotne, twarde materiały warto ciąć na najniższym biegu o niewysokiej prędkości posuwu brzeszczu. Im materiał jest bardziej miękki, tym bardziej niezbędne okaże się ustawienie wyższego brzegu. Warto także pamiętać, że wyrzynarkę należy prowadzić powoli, w jednym i tym samym tempie.

Wyposażenie Festool to produkt, który warto mieć, ponieważ urządzenie, jakim jest wyrzynarka, znajduje się niemalże w każdym warsztacie - zarówno tym amatorskim, jak i profesjonalnym. Urządzenie to przyda się przede wszystkim podczas przycinania różnego rodzaju materiałów, jak również do dokładnego wycinania elementów dekoracyjnych. Wyrzynarka może wykonywać precyzyjne cięcia prostoliniowe w elementach drewnopochodnych oraz drewnianych. Jej pomoc jest nieoceniona szczególnie podczas cięcia krzywoliniowego oraz wycinania otworów o różnej średnicy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jej zakup!

Parametry wyrzynarek

Każda wyrzynarka Festool ma inne parametry, dlatego też każdej z nich dedykowane będzie inne wyposażenie. Decydując się na jej zakup warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
-rodzaj uchwytu - nabywając wyrzynarkę należy dokładnie sprawdzić do jakiego typu brzeszczotów jest przystosowana. Mowa tu m.in. o brzeszczotach o zaczepie typu T, 2T oraz U.
-maksymalną głębokość cięcia - jest ona podawana dla jednego z materiałów: metalu, bądź też drewna, a czasami również dla tworzywa sztucznego. To właśnie od tego parametru zależy, jak grube materiały będziemy mogli ciąć
-liczba skoków na minutę - zależy od niej przede wszystkim szybkość cięcia. Im jest ona większa, tym lepiej dla posiadacza wyrzynarki. Zazwyczaj urządzenia te są w stanie wykonywać od 500 do nawet 3000 skoków na jedną minutę

Wyposażenie do wyrzynarek Festool - cięcie pod kątem

Mówiąc o wyposażeniu do wyrzynarek warto również wiedzieć, że urządzenia te dają możliwość cięcia pod kątem innym niż standardowe 90 stopni. Minimalna jego wartość w stosunku do powierzchni materiału wynosi 45 stopni, a sam kąt cięcia ustawiany jest poprzez regulację przekrzywienia płozy. Warto również wiedzieć, że chcąc wykonać skośne cięcie deski, które będzie jednocześnie równe, należy przymocować je imadłami bezpośrednio do stołu. W trakcie cięcia płoza będzie sunąć oparta o nią, dzięki czemu linia cięcia będzie idealnie prosta. Wyrzynarkę bez problemu można przymocować na sztywno to stołu. Wówczas, jej płozę przytwierdza się do kawałka mocnej deski, która posiada wycięty otwór, przez który przechodzi brzeszczot.

Obecnie, na rynku nabyć można wiele modeli wyrzynarek Festool, którym dedykowane jest różne wyposażenie. Istnieje więc możliwość zakupu wyrzynarek ze specjalną dyszą, do której można podłączyć rurę odkurzacza, by mógł on odsysać pył tworzący się podczas cięcia. Do dyszy można również doczepić specjalny worek na pył, bądź też zasobnik ze specjalnym mikrofiltrem. Co równie istotne, wyrzynarki zamiast dyszy mogą mieć zamontowany praktyczny zasobnik na brzeszczoty. Część z nich wyposażona jest też w mechanizm zdmuchiwania trocin, opiłków oraz pyłu z linii cięcia. Przydatnym udogodnieniem może okazać się także laserowy wskaźnik linii cięcia, który jest w stanie w sposób precyzyjny nacinać dany materiał.

Wyposażenie do wyrzynarek Festool - wygoda e-zakupów

Istnieje wiele powodów, dla których tak wiele osób decyduje się na nabycie wyposażenia do wyrzynarek Festool za pośrednictwem naszej strony. Przede wszystkim, zakupy przez internet to dla Państwa bardzo duża wygoda. Nasi Klienci mogą zaopatrzyć się we wszelkie, niezbędne produkty oraz urządzenia, a wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Nie muszą więc tracić Państwo czasu na dojazd do sklepu stacjonarnego, poszukiwanie miejsca parkingowego oraz stanie w często długich kolejkach. Co więcej, sklepy internetowe czynne są całą dobę, dlatego też istnieje możliwość dokonania zakupu o każdej porze dnia i nocy.

Nie bez znaczenia są także ceny wyposażenia dostępnego w naszej ofercie. Warto mieć świadomość, że sklepy internetowe nie muszą wynajmować często kosztownych powierzchni sklepowych, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na obniżenie cen swoich produktów. Dzięki temu mogą Państwo nabyć urządzenia najwyższej jakości, bez konieczności wydawania zawyżonych sum pieniędzy. Jest to oferta obok której nie można przejść obojętnie!

Wyposażenie do wyrzynarek Festool dla każdego

Nasza oferta dedykowana jest najbardziej wymagającym Klientom poszukującym niezawodnych i trwałych produktów z najwyższej półki. Wszystkie nasze produkty cieszą się wieloma pozytywnymi rekomendacjami, dlatego też jesteśmy przekonani, że ich zakup będzie dla Państwa wysoce satysfakcjonujący. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszym wyposażeniem do wyrzynarek pozostajemy do Państwa dyspozycji i bardzo chętnie odpowiemy na każde z nich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet