Producenci
  • Grzechotki

    Grzechotki

  • Wietarki

    Wiertarki

  • Narzędzia Festool

    Narzędzia Festool

Produkt dnia
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
Festool Szlifierka przegubowa LHS 225-SW/CTL36-Set PLANEX
7 812,71 zł 6 999,99 zł
szt.
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
Festool Wyrzynarka PS 300 EQ-Plus TRION
1 307,98 zł
szt.
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
2 550,00 zł 2 189,00 zł
szt.
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
Beta nożyczki uniwersalne 240 mm
38,74 zł
szt.
Kontakt

DIATeam - Profesjonalne narzędzia

ul. Batorego 49
96-100 SKIERNIEWICE 

Tel: +48 570 858 878

biuro@diateam.pl
biuro@twojenarzedzia24.pl

 

Zagłębiarki

Zagłębiarki Festool to ręczne urządzenia przeznaczone do cięcia drewna. Posiadają one piłę tarczową o różnych średnicach, jednak tą najczęściej wykorzystywaną jest tarcza o średnicy wynoszącej 160 mm. Dzięki różnym rodzajom tarczy tnącej, istnieje możliwość wykorzystywania jej do cięcia wielu rodzajów materiałów. Najbardziej popularne zagłębiarki są zasilane sieciowo 230 V, jednakże istnieje możliwość nabycia tego typu urządzeń również w wersji akumulatorowej o różnej pojemności oraz różnym napięciu. Wszystko to sprawia, że każda osoba poszukująca takich produktów, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus
Producent: FESTOOL
Cena: 2 263,69 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS Festool Zagłębiarka TS 55 REBQ-Plus-FS
Producent: FESTOOL
Cena: 2 189,00 zł 2 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Festool Zagłębiarka TS 55 RQ-Plus Festool Zagłębiarka TS 55 RQ-Plus
Producent: FESTOOL
Cena: 1 980,66 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ
Producent: FESTOOL
Cena: 2 913,13 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ-FS Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ-FS
Producent: FESTOOL
Cena: 3 235,76 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ-Plus Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ-Plus
Producent: FESTOOL
Cena: 3 078,81 zł
szt.
zobacz więcej
Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ-Plus-FS Festool Zagłębiarka TS 75 EBQ-Plus-FS
Producent: FESTOOL
Cena: 3 349,41 zł
szt.
zobacz więcej

Czym właściwie jest zagłębiarka?

Zagłębiarki Festool to produkty cieszące się wieloma pozytywnymi rekomendacjami pochodzącymi od osób, które zdecydowały się na ich zakup. Są to produkty z najwyższej półki, które dedykowane są najbardziej wymagającym klientom. Do ich produkcji wykorzystano wyłącznie najlepsze materiały, które mają bezpośrednie na wysoką trwałość oraz niezawodność każdej zagłębiarki dostępnej w naszej ofercie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jeżeli chcą być Państwo jedną z nich, serdecznie zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą.

Dostępna w naszej ofercie zagłębiarka jest ręcznym urządzeniem przeznaczonym do cięcia drewna. Została wyposażona w trwałą piłę tarczową, którą nabyć można w wielu różnych średnicach, w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Zagłębiarki charakteryzują się parametrami takimi jak: moc, grubość cięcia, możliwość (lub jej brak) pracy z listwą prowadzącą i nie tylko. Urządzenie to jest rodzajem pilarki tarczowej, która posiada dodatkową i niezwykle praktyczną cechę, jaką jest możliwość zagłębiania tarczy w danym materiale. Warto tu podkreślić, że standardowe pilarki nie oferują takiej możliwości. Wszystkie zagłębiarki mogą także współpracować z listwą prowadzącą.

Na co zwracać uwagę kupując zagłębiarkę Festool?

Kryteria wyboru zagłębiarki Festool są dość jasne, niemniej jednak należy zdawać sobie sprawę, że mowa tu nie tylko o cenie, czy też mocy. Popularne modele zagłębiarek mają moc 1400 W. Jest to sprzęt uniwersalny w zastosowaniu, dlatego też wiele osób decyduje się na jego zakup. Znaczna część poradników sugeruje, że opłaca się nabywać pilaki o dużej mocy i rzeczywiście jest coś na rzeczy, ponieważ większa moc oznacza jednocześnie możliwość przecięcia wielu różnych, twardych materiałów. Co więcej, silniki o dużej mocy produkowane są z myślą o pracy przez dłuższy czas, co oznacza, że będą one narzędziami wysoce trwałymi. Należy jednak podkreślić, że większa moc urządzenia może sprawiać trudność w jego kontrolowaniu. Warto więc, biorąc pod uwagę swoje obecne oraz przyszłe potrzeby, dokładnie określić, jaka moc będzie dla nas idealna.

Nie bez znaczenia jest także wielkość tarczy zagłębiarek. Im jest ona większa, tym grubsze materiały będzie mogła ciąć. Na wielkość tarczy warto zwrócić uwagę z kilku powodów. Przede wszystkim, może być ona związana z wielkością zębów, a kwestia ta ma duży wpływ na to, jakie materiały będą mogły zostać poddawane obróbce. Co więcej, pewne rozmiary tarcz mogą być droższe od innych, a jeżeli nie uzasadnia tego funkcjonalność, wówczas nie warto podejmować tak kosztownej inwestycji. Nie bez znaczenia jest także wielkość stołu. Zagłębiarki są urządzeniami o dużej mocy, a komfortowe ułożenie obrabianego elementu jest niezwykle istotne dla wykonania dokładnego cięcia. Stabilność oraz wielkość blatu będą więc miały tak duże znaczenie, co wybór właściwej tarczy tnącej.

Zagłębiarki Festool - inne, równie istotne parametry

Mówiąc o zagłębiarkach Festool nie sposób nie wspomnieć o dokładności lasera. W przypadku wyboru urządzenia z laserem należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Powinien być od odpowiednio przymocowany oraz skutecznie zabezpieczony przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Nie bez znaczenia jest także informacja o dokładności samego wskaźnika, która jest cenną wskazówką związaną z przydatnością zagłębiarki do pracy wymagających dużej precyzji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z wyborem najodpowiedniejszego urządzenia, warto skontaktować się z producentem lub też pracownikami wybranego sklepu, który posiada w ofercie interesujące nas modele.

Akumulatory w zagłębiarkach Festool

W ręcznych zagłębiarkach Festool napęd akumulatorowy pojawił się całkiem późno, a następnie, przez dość długi czas nie zapewniał im odpowiedniej mocy. Współcześnie jednak, urządzenia te nie ustępują modelom zasilanym z sieci 230 V, a przy tym mają bardzo dużą zaletę elektronarzędzi akumulatorowych. W praktyce oznacza to możliwość pracy bez wygodnego i kłopotliwego kabla oraz związanych z nim ograniczeń. Dzięki wysokiej mocy silników akumulatorowych, która może przekraczać nawet 500 W, nawet amatorskie zagłębiarki są dziś w stanie osiągnąć wysoką wydajność analogicznych urządzeń sieciowych. W przypadku modeli dedykowanym majsterkowiczom, jest to dolny zakres porównywalnej wydajności, jednakże w przypadku amatorskiej praktyki, okażą się one w zupełności wystarczające.

Kryteria wyboru zagłębiarek Festool

Silniejsze modele, które zostały wyposażone w tarcze o dużej średnicy, zazwyczaj pracują o wiele wydajniej. Istnieje również możliwość nabycia modeli słabszych, które przystosowane zostały konstrukcyjne do ograniczonego zakresu działań. Mimo tego są one zdolne przy napięciu wynoszącym 10,8 V oraz o pojemności 1,3 AH ciąć materiały drzewne na głębokość nawet 25,5 mm, co daje możliwość przycinania prostopadłego desek calowych pod kątem 45 stopni. Akumulator będzie oczywiście wymagał nieco bardziej częstego doładowania, jednakże w przypadku prac amatorskich, nie powinno mieć to większego znaczenia.

O wiele szybsze i mocniejsze modele zagłębiarek są zasilane napięciem 18 V. Przy tarczach mających średnicę 165 mm, które obracają się z prędkością 3700 obrotów na minutę, są one w stanie uzyskać głębokość prostopadłego cięcia do 55 mm. Co równie istotne, w niektórych większych modelach, tarcze cechują się jeszcze większymi średnicami (174, bądź też 184 mm), co daje możliwość zwiększenia o parę milimetrów głębokości cięcia ukośnego oraz prostopadłego. W celu zwiększenia komfortu użytkowania zagłębiarek, niezwykle istotna jest ich masa. By była ona jak najmniejsza, warto zdecydować się na modele posiadające akumulatory litowo-jonowe oraz materiały konstrukcyjne wykonane z lekkich stopów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
raty przez internet leasing przez internet